Середа, 24.04.2024, 01:34
Сайт учителя трудового навчання Валового Василя Петровича
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [38]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Детектор металу своїми руками

Детектор металу своїми руками

Протягом останніх десятиліть багато людей обирають активний відпочинок  на свіжому повітрі з металошукачем. Це стало дуже популярним хобі, в усьому світі. Люди застосовують металошукачі на пляжі в надії знайти коштовності, старовинні монети, золото і скарби. Детектор металу дуже корисний винахід, він широко використовується в  суспільстві та на виробництві. Багато галузей промисловості використовують цей винахід щоб заощадити час, і зробити їх роботу набагато простішою.

   Металошукачі мають безліч застосувань. Вони  використовуються в медицині, також у військових цілях для надання допомоги в процесі виявлення мін. Застосовуються з метою безпеки в аеропортах, залах суду, в'язницях, поштових відділеннях та інших будівлях, що вимагають високої безпеки, щоб знайти холодну чи вогнепальну зброю. У харчовій промисловості детектор металу використовують для контролю за якістю та безпекою харчових продуктів. Шахтарі та старателі також ведуть деякі роботи за допомогою метало детектора.  Будівництво - галузь, в якій детектор металу широко використовується. В цьому випадку металошукачі потрібні для пошуку сталевої арматури в балках, для знаходження металевих труб і проводів. Археологи, також використовують детектори металу, для виявлення артефактів.

Історія створення

   2 липня 1881 року, американський президент Джеймс Гарфілд був поранений пострілом в спину, кулю намагався виявити винахідник Олександр Грехем Белл за допомогою одного з перших оригінальних металодетекторів.

   Перші детектори металу, не могли виявити будь-яку річ глибше, ніж на один дюйм (2.54 сантиметра). З плином часу, в процесі розвитку науки та технологій, можливості металошукачів значно покращилися.

   У 1925 році Жерар Фішер був першою людиною, який подав заявку і отримав патент на перший портативний інструмент, відомий як детектор металу. Це була оновлена ​​версія приладу, який використовував Олександр Грехем Белл.  Металошукачі мають безліч застосувань. Вони використовуються в медицині, також у військових цілях для надання допомоги в процесі виявлення мін. Застосовуються з метою безпеки в аеропортах, залах суду, в'язницях, поштових відділеннях та інших будівлях, що вимагають високої безпеки, щоб знайти холодну чи вогнепальну зброю. У харчовій промисловості детектор металу використовують для контролю за якістю та безпекою харчових продуктів. Шахтарі та старателі також ведуть деякі роботи за допомогою метало детектора.  Будівництво - галузь, в якій детектор металу широко використовується. В цьому випадку металошукачі потрібні для пошуку сталевої арматури в балках, для знаходження металевих труб і проводів. Археологи, також використовують детектори металу, для виявлення артефактів.

 Протягом останніх десятиліть багато людей обирають активний відпочинок  на свіжому повітрі з металошукачем. Це стало дуже популярним хобі, в усьому світі. Люди застосовують металошукачі на пляжі в надії знайти коштовності, старовинні монети, золото і скарби. Детектор металу дуже корисний винахід, він широко використовується  суспільстві та на виробництві. Багато галузей промисловості використовують цей винахід, щоб заощадити час, і зробити їх роботу набагато простішою.

   Всі знають про мисливців за золотом, їм дуже допоміг розвиток високотехнологічного обладнання, при пошуку дорогоцінних металів. Удосконалення металошукачів допомогло уникнути небажаних розкопок і дає можливість виявлення навіть золотого пилу. Однак дуже складно встановити який металошукач був першим, так як відразу, в різних точках світу різні люди розробляли прилади для виявлення металу.

   В даний час у вільному продажі є велика кількість метало детекторів. Ціновий діапазон дуже великий від 100 до 100 тисяч доларів. Вартість залежить від функціональних можливостей приладу (глибина дії, можливість визначення типу металу (чорний, кольоровий), водонепроникність, потужність акумулятора та ін.)

Проте, досить дієвий металодетектор можна виготовити власноруч.

ВИГОТОВЛЕННЯ  МЕТАЛОШУКАЧА «ПІРАТ»

Передмова
Металошукач типу "PIRAT" (скорочено від PI - імпульсний, RA-T - radioskot - сайт розробників) простий у виготовленні і налаштуванні, не містить програмованих елементів яких так бояться багато радіоаматорів, в ньому немає дорогих і дефіцитних елементів, а за своїми параметрами не поступається деяким зарубіжним екземплярам ціною 100-300 у.о. Основні переваги даного пристрою перед іншими схемами простих металошукачів - це стабільність і далекобійність. Зібрати цей МД, під силу навіть людям які мають початкові знання в галузі електроніки. Зважилися? Тоді поїхали..

Металошукач в домашніх умовах.

Даний металошукач один з найпростіших у виготовленні, тому кожен зможе зробити такий в домашніх умовах. Для «Пірата» потрібні такі комплектуючі:

  • Готова плата металошукача Пірат на базі таймера NE555.
  • Пластикова труба діаметром 25мм (для холодної води)-1 метр
  • Мідний дріт Ø 0,5 ; L-3000
  • Садовий шланг 1 метр
  • Водопровідний трійник
  • Динамік, вимикач, батарейка крона 9в і конектор до неї, ізольований дріт
  • Контейнер для харчових продуктів. 

    

    

Схема електрична металошукача « Пірат»

Приступимо до виготовлення котушки

Мідний дріт намотувати на оправі 18-25 см, 15-25 витків, розміри і кількість витків можна підбирати власноруч, тим самим добитись максимальної чутливості. В даному металошукачі котушка намотана в середині садового шлангу, що забезпечує ударостійкість та водостійкість.

Під‘єднуємо котушку та інші деталі до основної плати.

Припаюємо вимикач, динамік, конектор для батарейки типу крона. Випалюємо в пластиковому контейнері необхідні отвори для вмикача, регуляторів, динаміка та кріпимо складові.

Якщо при увімкнені з динаміка лунає «потріскування» - це свідчить про те що все під’єднано правильно, настроювати можна за допомогою двох перемінних резисторів.

Штанга.

Штанга буде виготовлена з пластикової водопровідної труби. Як її зробити показано на рисунку.

           

Котушку і корпус (контейнер) з електронікою з’єднуємо з штангою. Корпус закріплений гвинтами м6, а котушка щільно з’єднана з штангою за допомогою водопровідного трійника.

   

Підлокітник.

Є два способи виготовлення підлокітника,

  • Із пластикової каналізаційної труби
  • Із листового металу середньої товщини

Обидва способи легкі, зробити їх зможе кожен. Закріплюється, що пластиковий, що й металевий шурупами.

Готово! З дешевих і доступних матеріалів ми виготовили металодетектор.

Даний прилад допоможе мені безпечно закріпити поличку чи картину на стіні, при потребі знайти загублену прикрасу, активно відпочивати на свіжому повітрі!

Пам’ятайте! У випадку виявлення вибухонебезпечних предметів-огородити місце знахідки та повідомити про небезпеку за номером «101», «102»! 



Джерело: http://Статтю підготував учень 10 класу Басок Сергій.
Категорія: Мої статті | Додав: Admin (09.02.2017)
Переглядів: 1128 | Коментарі: 2 | Теги: металошукач своїми руками, металоискатель, металодетектор | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz