Фіш-арт, мистецтво створювати картини з риб’ячих кісток, ймовірно має давнє коріння, що сягає в ті часи, коли люди виготовляли знаряддя праці, зброю і прикраси з кісток.
У Василя Рябоконя і риба ловиться, і кості в рамках висять. Наш земляк, житель села Красносілка Бершадського району Василь Рябоконь робить картини із риб'ячих кісток. Цей напрямок відносно новий у сучасному мистецтві і носить назву фіш-арт. Василь Оникійович захопився ним сім років тому. Розповідає, що побачив у газеті статтю про київську майстриню, яка працює у цьому напрямку. Захотілось спробувати і собі. - Я — завзятий рибалка, та й живу ще біля Бугу. Тому нестачі у матеріалах в мене немає, - жартує. - Раніше кістки викидав, а тепер збираю. Для картин потрібні білі кістки. Найкраще підходять із вареної риби. Зі смаженої чи тушкованої - не такі, бо втрачають колір. Перед початком роботи кістки треба посортувати — більші до більших, менші — до менших, помити. Вичистити треба кожну кістку, то я роблю це зубною щіткою.
Усі нюанси майстру довелось опановувати самотужки. Одна справа, що мало літератури на цю тему. А інша — ніхто не спішить ділитися професійними секретами. Тлом для картин із риб'ячих кісток слугує оксамит. Ефект виходить за рахунок поєднання чорного та білого кольорів. Василь Оникійович розповідає, що свої картини робив уночі. - Над однією міг сидіти чотири години, а над іншою — кілька днів. Це від музи залежить. Але така робота вимагає великої зосередженості та терпіння. Як покладеш одну кістку не туди — все, слід на оксамиті залишається. За словами майстра, на одну картину може піти кісток із кількох рибин. - Найкраще підходять короп, товстолоб і сом. У мене є картина "Дзвіночки", де я використав цілий 30-сантиметровий кістяк сома. Твори митця постійно дарують різноманітним делегаціям. Сам він презентує їх друзям та знайомим. Каже, продавати не збирається. Просто дарує від душі. - Коли приїжджав Олійник (Анатолій Олійник — колишній губернатор області — Vlasno.info), то завідуюча зі школи дзвонить: "я йому розказала про нашу школу, він приїде до нас" . Ну, я зняв зі стіни картину і подарував. А то приїжджала делегація із Польщі — знову презентував. Свої роботи майстер зберігає у своїй майстерні у школі, де працює вчителем трудового навчання. Джерело: vlasno.info
|