Субота, 04.05.2024, 10:56
Сайт учителя трудового навчання Валового Василя Петровича
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [38]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Steampunk-мистецтво!?

 

Стімпанк (або паропанк, дизельпанк, теслапанк) (від англ.  Steampunk) - напрям наукової фантастики, що моделює цивілізацію, яка досконало освоїла механіку і технології парових машин. Сам термін є сумішшю слів англ.  Steam «пар» і англ.  Punk «сміття». Як правило, стімпанк це альтернативний варіант розвитку людства з вираженою загальною стилізацією під епоху вікторіанської Англії (друга половина XIX століття) і епоху раннього капіталізму з характерним міським пейзажем і контрастним соціальним розшаруванням.

До «панківський» компоненту стимпанка відноситься особливий акцент на істинній людській природі, що керується низькими пристрастями хтивістю, гнівом, марнославством, жадібністю і заздрістю. Загальний стиль стимпанка часто виглядає цинічним (грубо-відвертим) і песимістичним (антиутопічним), проте, завдяки комічним можливостям ретростілістики і альтернативної історії, широко поширені і гумористичні, пародійні мотиви.

Проте існує чимало творів з протилежного спрямованістю - романтика, драматизм високих почуттів, навіть елементи утопії.

Реалії стімпанковой стилістики - «старовинні» автомобілі, локомотиви, телефони і т.п., Анахронічно вписані в більш (або менш) «старовинний» антураж, літаючі кораблі-дирижаблі, механічні роботи - іноді входять в наукові, казкові і навіть дитячі твори.

В даний час в суспільному середовищі і масовій культурі спостерігаються явища, що дозволяють говорити про стімпанк як про форму субкультури [1] [2. Стиль «стімпанк» дедалі більше поширюється в графіці, ілюстрації, скульптурі, дизайні і навіть у сфері комп'ютерних ігор.

Виникнення жанру

Хоча більшість творів, які тепер визнаються стімпанком, були опубліковані в 1960-х і 1970-х роках, сам термін стімпанк виник тільки в кінці 1980-х, як іронічний варіант слова «кіберпанк». Він, як вважається, був придуманий письменником Кевіном Джетер, [3] який намагався знайти загальний термін для творів «The Anubis Gates» Тіма Пауерса (1983), «Homunculus» Джеймса Блейлок (1986), і власних робіт «Ніч Морлоку» (1979 ) і «Infernal Devices» (1987). У всіх цих творах світ знаходився на рівні технологій XIX століття, а стиль оповіді наслідував вікторіанської фантастиці, такий як роман Герберта Уеллса «Машина часу».

Великий вплив на створення творів у жанрі стімпанк справила (і продовжує надавати) науково-фантастична література XIX століття. Це, зокрема роботи Жюля Верна,Герберта Уеллса, Марка Твена і Мері Шеллі.

Мистецтво і дизайн

Наявність у стимпанка специфічної художньої форми призвело до появи у світовій культурі певного стімпанк-стилю [8] [14]. До його проявів можна віднести всілякі молдінг і редизайн сучасних предметів побуту «під стиль стимпанка»: специфічні аксесуари та прикраси, багаті важелями, вентилями і шестернями і обробленими відповідними матеріалами (такими, як ніби блискуча мідь, поліроване дерево і шкіра), деяких елементів одягу, що виявляють собою, головним чином, стилізації на тему вікторіанської епохи (характерним аксесуаром є захисні окуляри - «гоггли» (від англ. goggle) різного виду та форми). Метою такого редизайну є застосування і елементів дизайну та майстерності вікторіанської епохи.

 

Деякі елементи стимпанка цілком реально втілити в життя, і адже втілюють. Звичайно, багато чого виходить чисто декоративне і не працююче, але деякі конструкції при всьому своєму антуражі здатні щось робити. У реальності існували: паровий мотоцикл, парової танк, парової літак, парові вантажівки, парові трактори до п'ятдесятих років. Крім власне парових, були просто механічні пристрої - механічний годинник (настінні, наручні), механічні лічильні машини, друкарські машинки, касові апарати, механічні фотоапарати, механічні програвачі звукозапису (фонограф, грамофон).

Якщо узагальнити, сказане вище отримуємо що стімпанк - це технократичність альтернативна реальність, або інший світ, що встав на шлях розвитку на основі парових технологій і веде точку соціального та культурного відліку починаючи з 19 століття нашого часу. Незважаючи на конкретні рамки, що задаються таким визначенням, стімпанк має безліч граней. Постійно здійснюються спроби виділення різних піджанрів і навіть окремих жанрів на основі стимпанка.

       Рекомендуємо для перегляду сайт http://steampunker.ru/. На сайті розміщено сотні робіт майстрів стімпанку.

ДЖЕРЕЛО:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BA

http://lurkmore.to/%D0%A1%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BA

http://steampunker.ru/page/steampunk_about/

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (31.01.2016)
Переглядів: 1127 | Коментарі: 13 | Теги: Стимпанк, стімпанк, Steampunk, стімпанк своїми руками | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 picard8892  
0
Cool website https://zenles.ru/

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz